Nieuw datacenter staat gelijk aan onvrede en ophef

AI datacenter

Na Amsterdam heeft ook de gemeenteraad van Lelystad moeite met de komst van een nieuw datacenter. In beide gevallen komt die weerstand te laat. De vergunningen zijn er dus in principe kan de bouw op beide plekken van start gaan. Daarover heeft de pers uit het hele land geschreven.

In januari is de vergunning voor een datacenter gebouw in de gemeente Haarlemmermeer geblokkeerd. Dat nieuws is buiten de regio onbelicht gebleven. Toch zal iedereen met bouwplannen daarvan snel op de hoogte zijn gebracht, want slecht nieuws verspreidt zich snel. Een blokkade in nota bene een van de datacenter hotspots van de MRA zal ook zijn opgemerkt door alle andere gemeentes die vergelijkbare aanvragen ontvangen.

Het is logisch dat gemeentes in Nederland naar elkaar kijken en van elkaar willen leren als het gaat om de komst van een nieuw datacenter of ingrijpende uitbreidingen van bestaande objecten. Dit gaat zelfs nog verder, men kijkt ook al enige tijd over de grens. Ambtenaren in Frankfurt zijn redelijk op de hoogte van de DC-dossiers in Amsterdam, Parijs en Londen. Zelfs de secundaire markten worden in de gaten gehouden. De uitwisseling van kennis is een goede zaak, al zal niet iedereen dat zo ervaren.

Het opbouwen van kennis en het onderhouden van contacten wordt mede mogelijk door de rol van de pers en het publiek. Om bij een gemeenteraadsvergadering in Frankfurt, Berlijn of Edinburgh te horen dat men verwijst naar Amsterdam op basis van artikelen in die pers is een bijzondere ervaring.

De kans is aanwezig dat binnenkort gemeenteraadsleden als het gaat om vergunningen voor datacenters zelfs zullen verwijzen naar de Amerikaanse markt. Daar is de vraag naar elektriciteit en water voor nieuwbouw van datacenters zo groot dat zes staten (New York, Georgia, Maryland, Oklahoma, Vermont en Virginia) werken aan wetgeving om vergunningsaanvragen voor in ieder geval drie jaar te kunnen bevriezen.

Voor het optuigen van die wetgeving zullen de beleidsmakers daar ongetwijfeld contact met elkaar opnemen. Mogelijk zullen ze daarvoor ook kijken naar wat er aan de overkant van de oceaan gebeurt. Dan zullen ze vanzelf uitkomen bij Nederland waar de bouw van grote datacenters aan banden is gelegd.

Het ligt overigens voor de hand dat deze vorm van kennisuitwisseling ook voor andere nieuwbouw en sectoren speelt. Wat wel opvalt is dat elke melding over “nieuw datacenter” inmiddels garant staat voor publieke- en politieke ophef. Dat noopt de beleidsmakers nog meer tot voorzichtig opereren en bij elkaar om advies vragen. Zelfs distributiecentra en windmolenparken zorgen binnen en buiten Nederland voor minder ophef.

Lees ook
Schleifenbauer introduceert PDU zonder stekker voor klanten die zelf willen 'termineren'

Schleifenbauer introduceert PDU zonder stekker voor klanten die zelf willen 'termineren'

Schleifenbauer introduceert een PDU speciaal voor klanten die zelf willen 'termineren'. De Terminal PDU wordt geleverd zonder stekker en maakt zowel aansluitsnoeren als stekkerblokken overbodig. De PDU kan namelijk rechtstreeks op de vaste bedrading worden aangesloten. De Terminal PDU beschikt over 3 enkelfase of 5 drie fase terminals. De terminal1

Installatiebranche geeft impuls aan BIM

Installatiebranche geeft impuls aan BIM

De installatiebranche heeft op 4 februari op de VSK-beurs in Utrecht een pakket aan initiatieven gepresenteerd om de toepassing van BIM een krachtige impuls te geven. Volgens de initiatiefnemers ISSO, Opleidingsfonds OTIB, TVVL en Uneto-VNI luidt BIM het einde van het 'oude bouwen' in en biedt de ontwikkeling grote kansen op innovatie. Tijdens een1

Actievoerders willen watertoevoer naar NSA-datacenter stilleggen

Actievoerders willen watertoevoer naar NSA-datacenter stilleggen

De NSA heeft met zijn spionageactiviteiten op burgers en bedrijven bij allerlei mensen kwaad bloed gezet. Een groep actievoerders komt nu zelf in actie om de praktijken van de NSA te dwarsbomen. Datacenters zijn voor de inlichtingendienst van groot belang om de enorme hoeveelheden verzamelde data op te kunnen slaan en te kunnen analyseren. De acti1