Aftermovie en Presentaties DatacenterWorks Expertsessie Next Gen Koeling
Op 24 mei organiseerde DatacenterWorks de expertsessie Next Gen Koeling. Van die bijeenkomst is een opname gemaakt die zojuist online is geplaatst. Die aftermovie geeft een indruk van deze goed bezochte sessie.
Samen met de video zijn ook de presentaties online geplaatst. Zowel bezoekers als andere geïnteresseerden kunnen zo terugzien welke onderwerpen zijn besproken door de verschillende sprekers.
Enkele dagen na de bijeenkomst is een enquête verstuurd naar de bezoekers. Die is door een grote groep ingevuld. Men geeft deze bijeenkomst een ruime voldoende, maar DatacenterWorks is ook op enkele verbeterpunten gewezen.
Zowel de complimenten als de verbeterpunten nemen we ter harte. De volgende expertsessie zal daarom in een aantal opzichten anders zijn. Anders, maar nog steeds bedoeld om een duidelijk omkaderd vraagstuk van meerdere kanten en door meerdere partijen te laten belichten.
Voor wat betreft het onderwerp Next Gen Koeling weten we zeker dat dit nogmaals het onderwerp van een expertsessie gaat worden. Het aantal technische ontwikkelingen op dit vlak is gewoon te groot en er bij de twee sessies die tot nu toe zijn gehouden is ook nog amper stil gestaan bij impact van wetgeving. Verder is uit de reacties na afloop van de laatste sessie duidelijk geworden dat men ook met veel meer stakeholders nog het gesprek aan wil gaan over de daadwerkelijke inzet van restwarmte. Daar is nu nog teveel onduidelijkheid.
De volgende expertsessies worden net als de andere activiteiten van LuteijnMedia bekend gemaakt via de nieuwsbrieven, de websites en social media.
Dossiers
Meer over
Lees ook
Deutsche Telekom en Schwarz Gruppe zetten eigen AI-gigafactory op in Duitsland
Duitsland lijkt zich op te maken voor een nieuwe fase in de strijd om Europese AI-infrastructuur. Deutsche Telekom en de Schwarz Gruppe, eigenaar van onder meer Lidl, Kaufland en een reeks eigen IT-bedrijven, voeren vergevorderde gesprekken over de bouw van een gezamenlijke AI-gigafactory. Het gaat om een zeer groot project dat zich wil kwalificer1
Liander: Elektriciteitsnet hoeft minder verzwaard door strikt datacenterbeleid
Het strikte datacenterbeleid van de gemeente Amsterdam betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen in de stad. Dat blijkt uit het ontwikkelingskader elektriciteitsvoorziening van de Taskforce Netcongestie Amsterdam (TFCA).
OpenAI zoekt hardwarepartner in Foxconn om datacentercapaciteit uit te breiden
OpenAI werkt samen met Hon Hai Precision Industry, beter bekend als Foxconn, aan nieuwe hardware voor datacenters. De samenwerking is gericht op het ontwerpen en produceren van serverracks en bijbehorende infrastructuur die nodig zijn om de vraag naar rekenkracht voor AI-modellen te ondersteunen.



